تعمیر پرینتر

چه پرینتری بخریم؟

این مقاله در مورد پرینترها و دستگاه های فتوکپی است که ما در مدارس، ادارات، محل کار، شرکت های بزرگ و کوچک، تقریباً در همه جا می خواهیم استفاده می کنیم. این موضوع را با جزئیات بررسی می کنیم، مناسب ترین پرینتر کدام است؟کدام پرینتر را پیشنهاد می کنید؟چه پرینتری بخریم؟ و غیره. ما سعی خواهیم کرد پاسخ سوالات را پیدا کنیم. در ادامه مقاله چه پرینتری بخریم؟ م به شما کمک می کنیم تا بتوانید انتخاب بهتری بکنید.

فناوری پیشرفت کرده است، اطلاعات مانند باران در حال سرازیر شدن است. اگرچه ذخیره اطلاعات را می توان از طریق پست الکترونیکی منتقل کرد و یا این اطلاعات را می توان بر روی هارد دیسک رایانه ها ذخیره کرد، اما چاپ روی کاغذ همچنان یک ضرورت در صدور و بایگانی اسناد است و صد  البته برای چاپ و تکثیر اسناد به پرینتر یا دستگاه فتوکپی نیاز داریم. در مقاله چه پرینتری بخریم؟ ما به شما خواهیم گفت که کدام پرینتر برای شما بهتر است.

پرینتر چیست؟

تعمیر پرینتر

سخت افزاری است که برای  چاپ اسناد نوشته شده و یا ترسیم شده توسط  کامپیوتراستفاده می شود. ما تقریباً در همه جا حتی در خانه هایمان از این دستگاه استفاده می کنیم. بنابراین باید به این بپردازیم که چند نوع پرینتر وجود دارد؟

انواع پرینترها و ویژگی آنها:

 • پرینترهای سوزنی:

این چاپگرها که بیشتر در حسابداری بنگاه های تجاری و صندوق ها مورد استفاده قرار می گیرند، برای چاپ اسناد رسمی به نام فرم های پیوسته مانند فاکتور، بارنامه و رسید استفاده می شوند. این پرینترها همان  ماشین تحریرها هستند که هنگام کار سر و صدای زیادی ایجاد می کردند. در پرینترهای سوزنی  یک ماده مصرفی استفاده می شود که بسته به رنگ کاغذ ریبون کربنی، فقط یک رنگ قابل چاپ است.

 • پرینترهای جوهرافشان:

پرینترهای جوهرافشان که بیشتر مورد پسند کاربران خانگی قرار می گیرند، به دلیل وضوح بالا در صنعت عکاسی نیز کاربرد زیادی دارند. این چاپگرهای بی صدا از کارتریج جوهر به عنوان مواد مصرفی استفاده می کنند. چاپ سیاه و سفید و رنگی را می توان با چاپگرهای جوهرافشان تهیه کرد. این پرینترها که هزینه چاپ بالایی دارند، می توانند پس از اتمام کارتریج آن ها دوباره پرکرد و یا کارتریج آن را به صورت معادل یا اورجینال از بازار عرضه شوند.

توجه: کارتریج های جوهر با تراشه های اخیرا تولید شده را نمی توان دوباره پر کرد.

 • پرینترهای لیزری:

پرینترهای لیزری که بیشتر در محیط های کاری، چاپخانه ها و مراکز کپی ترجیح داده می شوند، برای کاربران خانگی ایده آل هستند. این چاپگرها که به سرعت و بی صدا کار می کنند از تونر به عنوان مواد مصرفی استفاده می کنند. هر دو مدل سیاه و سفید و رنگی پرینترهای لیزری به صورت جداگانه به فروش می رسند. این پرینترها که هزینه های چاپ را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند، می توانند پس از اتمام تونر آنها دوباره پر شوند و یا می توان آنها را به عنوان معادل یا اصل از بازار تهیه کرد.

توجه: اگرچه قیمت پرینترهای جوهرافشان در مقایسه با قیمت چاپگرهای لیزری بسیار پایین است، پرینترهای لیزری با در نظر گرفتن هزینه های مصرفی کارتریج وتونر بسیار سودمندتر هستند. ما یک بار به پرینتر پول پرداخت می کنیم، ولی هر بار که تونر و یا کارتریج تمام می شود دوباره به آن نیاز داریم. با پرینترهای لیزری که از تونر استفاده می کنند، تقریباً ده برابر بیشتر از چاپگرهای جوهرافشان که از کارتریج استفاده می کنند، می توان چاپ کرد.

حال که به اختصار به انواع پرینترها اشاره کردیم، بیایید ببینیم کدام چاپگر برای ما مناسب تر است.

بهترین پرینتر کدام است ؟

تعمیر پرینتر

مهمترین چیزی که در هنگام خرید پرینتر باید به آن توجه کنید، قیمت پرینتر نیست. به جای ارزان ترین پرینتر، باید بپرسیم که ایده آل ترین پرینتر برای نیازهای من کدام است. زیرا ارزان ترین پرینتر همیشه ایده آل ترین نیست! انتخابی که به دلیل پایین بودن قیمت پرینتر انجام داده اید ممکن است در آینده برای شما هزینه زیادی داشته باشد یا ممکن است شما را در معرض برخی مشکلات فنی قرار دهد. اگر به دلیل این هزینه های سنگین و مشکلات فنی بزرگی که بعداً متوجه آن خواهید شد، نمی خواهید پرینتری که خریداری کرده اید را کنار بگذارید و پرینتر جدیدی بخرید، باید هنگام خرید پرینتر به پارامترهای زیر توجه کنید.

 

هنگام خرید پرینتر چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

 • عملکرد پرینتر:

آیا به امکاناتی مانند کپی خودکار، فکس، اسکنر نیاز دارید یا خیر؟اگر به این عملکردها نیاز دارید، باید دسته پرینترهای چندکاره را بررسی کنید. اگر قصد استفاده از این ویژگی ها را ندارید، با انتخاب بی مورد پرینتر چند کاره پول زیادی پرداخت نکنید.

 • نوع چاپ:

آیا به صورت سیاه وسفید چاپ خواهید کرد یا رنگی؟ اگر می خواهید فقط سیاه و سفید چاپ کنید، باید به پرینترهای تک رنگ و اگر قصد چاپ رنگی را دارید، باید به دسته پرینترهای رنگی نگاه کنید.

 توجه! قیمت پرینترهای رنگی بالاتر از قیمت پرینترهای تک است.

 • اندازه و وزن کاغذ:

فقط A5، A4، A3 و چاپ خواهید کرد؟ ویا وزن کاغذی که چاپ خواهید کرد چقدر خواهد بود؟اندازه کاغذ معمولاً هنگام خرید پرینتر در نظر گرفته می شود، اما به دلایلی وزن کاغذ نادیده گرفته می شود. به خصوص شرکت هایی که گواهینامه چاپ می کنند باید به وزن کاغذ توجه کنند.

 • پورت اتصال پرینتر:

LPT، USB، LAN، WiFi و غیره از کدام پورت های پرینتر استفاده خواهید کرد؟اگر قرار است از پرینتر در شبکه استفاده شود، به پورت های اتصال شبکه مانند lan و wifi نیاز داریم، اما پرینترهایی با پورت lan و wifi گران تر هستند.

 • ظرفیت چاپ:

چاپ صد صفحه در ماه، چاپ هزار صفحه یا چاپ ده هزار صفحه به طور کامل تنظیمات برگزیده پرینتر را تغییر می دهد. نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که چند صفحه در دقیقه چاپ خواهید کرد؟ اگر خروجی سریال دریافت می کنید، این یک پارامتر مهم در اولویت است.

 • چاپ دو رو:

همه پرینترها چاپ دورو را به صورت دستی انجام می دهند، اما در برخی موارد مانند چاپ سریال، قابلیت دورو شدن خودکار پرینتر، عملی بودن را به پیشرفت کار اضافه می کند.

 • رزولیشن:

رزولوشن به خصوص برای چاپ های گرافیکی مهم است.

فیلتر تمام این جزئیات فنی پاسخ صحیح به سؤالات “کدام پرینتر مناسب تر است؟” یا “چه پرینتر را بخریم؟” می دهد. در مورد سوال “کدام پرینتر را توصیه می کنید؟”همانطور که در بالا توضیح دادیم، برای یافتن پاسخ مناسب برای این سوال، ابتدا باید بدانیم نیازهای شما چیست. در صورت تمایل می توانید با ما تماس بگیرید و از پشتیبانی رایگان بخش مربوطه ما بهره مند شوید. به طور کلی می توان گفت:

در جواب سوال چه پرینتری بخریم؟ 

 •  می خواهید فرم های پیوسته را چاپ کنید، باید یک پرینتر لیزری تهیه کنید. هنگام خرید پرینتر لیزری به پورت اتصال و سرعت پرینتر توجه کنید.
 • اگر در اندازه های A5، A4، A3 چاپ کنید، باید یک پرینتر جوهرافشان یا یک پرینتر لیزری بخرید.
 •  از پرینترهای جوهرافشان دوری کنید! هد چاپ خشک می شود و درب آن خراب می شود.
 • نمی توانید زیاد هزینه کنید و به دنبال دستگاهی با کیفیت چاپ خوب و بدون صدا هستید، در هر صورت خرید پرینتر لیزری را به شما توصیه می کنیم، اما اگر قصد چاپ عکس های حرفه ای را دارید، قطعا باید یک چاپگر جوهر افشان با وضوح بالا تهیه کنید.
 • برند پرینتر لیزری ما به ترتیب اولویت HP، CANON، BROTHER، SAMSUNG و… توصیه می شود.
 • در اولویت برندی ما سهولت تامین قطعات یدکی در بازار، تونر، کارتریج، راندمان ریبون، عملکرد و قیمت را در نظر گرفتیم.
 • مهم ترین نکته ای که باید در هنگام خرید پرینتر در نظر بگیرید این است که  هزینه تونر، کارتریج و ریبون به صرفه باشد به خصوص اگر زیاد چاپ کنید!
 • ما در زمان خرید به قیمت پرینتر توجه می کنیم و با تمام شدن کارتریج تونر با قیمت های آنها مواجه می شویم.

مراقب باشید!

تعداد کمی از مراکز فروش ممکن است شما را در مورد این مسائل مطلع کنند، در واقع ممکن است اطلاعات ناقصی در مورد هزینه های شارژ و یا خرید این کارتریج تونر داشته باشند یا تمرکز آنها بر روی آن نباشد. فقط یک متخصص می تواند ظرفیت ها و هزینه های کارتریج تونر را بداند یا اینکه آیا می توان آن کارتریج تونر را بازیافت کرد یا خیر. قبل از خرید، پرینتری که انتخاب کرده اید می توانید از تعمیر با ما یا مراکزی که خدمات مواد مصرفی پرینتر و کارتریج تونر را ارائه می دهند، درخواست پشتیبانی کنید و در مورد ظرفیت ها و هزینه های چاپ کارتریج تونر اطلاعاتی کسب کنید. امید وارم ما در چه پرینتری بخریم؟  توانسته باشیم که به سوالات شما پاسخ داده باشیم همچنان می توانید از طریق شماره های سایت با ما تماس گرفته و از خدمات رایگان تعمیر باما استفتده کنید.

 

امتیازدهی
نوشتهٔ پیشین
تعمیر پرینتر پاناسونیک
نوشتهٔ بعدی
شارژ کارتریج در محل با ۱۰۰٪ ضمانت کیفیت

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

10 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست