تعمیرات پرینتر

تعمیرات پرینتر

شاید قبلاً این را تجربه کرده باشید، شما مدت ها از پرینتر استفاده نکردید و هرگز مورد نیاز نبوده است، حالا می‌خواهید بلیط کنسرت امشب را چاپ کنید و فقط خاکستری نازک روی کاغذ بیرون می‌آید. یا اصلا حرکتی نمی کند. حالا چی؟ شما نیاز به تعمیرات پرینتر پیدا میکنید. مشکلات پرینتر در بیشتر موارد واقعا آزاردهنده است، اگر این روزها مجبور به چاپ چیزی هستید، معمولاً مهم و فوری است و اگر پرینتر کار نکند این مسئله را پیچیده تر می کند.

در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که اگر پرینتر از کار افتاد قبل از تماس با تکنسین چه کاری می‌توانید انجام دهید و چگونه می‌توانید در وهله اول خودتان تعمیرات پرینتر را خودتان بر عهده بگیرید.

تعمیرات پرینتر

تعمیرپرینتر

یک پرینتر مدرن ممکن است دارای عیوب مختلفی باشد. البته هر چه عملکردهای بیشتری داشته باشد، بیشتر می تواند خراب شود. اما واقعاً چه کسی پرینترها را تعمیر می کند ؟ به دلیل قیمت ها، اغلب صحبت از خرید جدید است. در اینجا می توانید دریابید که اگر می خواهید با پرینتر معیوب خود مقابله کنید، باید به چه نکاتی توجه کنید. یکی از راه های تعمیر پرینتر، تماس با تعمیرباما می باشد.

چه دستگاه یا چه نوع پرینتری دارید ممکن است در نگاه اول جالب باشد. بسته به اینکه یک پرینتر لیزری، پرینتر جوهر افشان یا پرینتر چند منظوره باشد، می توانید از همان ابتدا نقص های خاصی را بررسی کنید. در بخش بعدی می توانید مهمترین اطلاعات در این مورد را بیابید.

آیا اخیراً تغییراتی روی پرینتر انجام دادید؟ تنظیمات، کارتریج‌های جدید، کاغذ جدید یا اتصال شبکه جدید اگر نقص از آن زمان به بعد رخ داده است، اولین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا می‌توانید در این مرحله خطایی پیدا کنید یا خیر. در زیر به برخی از خرابی های پرینتر که شما نیاز به تماس با تکنسین تعمیرات پرینتر را دارید را بررسی می کنیم؟

امکان اتصال وجود ندارد

چه در حال تنظیم پرینتر خود از طریق Wi -Fi باشید ، چه با استفاده از اتصال بلوتوث یا از کابل USB قدیمی خوب ، همیشه ممکن است مشکلی پیش بیاید. این یا یک خطای شبکه است ، بنابراین پرینتر شما پیدا نمی شود، یا نرم افزار یا سیستم عامل نمی خواهد در هر دو طرف اجرا شود. اگر چنین مشکلاتی در اتصال وجود داشته باشد، اغلب انجام همه کارها از ابتدا بسیار ارزان است. پرینتر را دوباره خاموش کنید، رایانه یا برنامه‌ای را که می‌خواهید از تلفن یا رایانه  خود برای کنترل پرینتر استفاده کنید، دوباره راه‌اندازی کنید، کابل را دوباره وصل کنید و سپس دوباره امتحان کنید.

اگر از رایانه چاپ می کنید، ارزش دارد که درایور پرینتر را دوباره در کنترل پنل به روز کنید، زیرا نسخه های قدیمی گاهی اوقات منجر به خطا می شوند. اگر می‌خواهید دقیقاً این کار را انجام دهید، می‌توانید در اینجا نحوه حذف کامل درایور در ویندوز را به صورت دستی بخوانید و سپس نسخه جدید را از وب سایت سازنده دانلود و نصب کنید.

گیر کردن کاغذ یا مشکلات تغذیه کاغذ

بسته به طرح، ممکن است چند مکان در پرینتر وجود داشته باشد که می توان کاغذ را در آن قرار داد – یک یا چند کشو (به اصطلاح کاست کاغذ ) وهمچنین با دستگاه های چند منظوره. پشتیبانی از اسکنر یا تغذیه خودکار کاغذ برای الگوهای اسکن چند صفحه ای. در حین چاپ و اسکن، کاغذ معمولاً کم و بیش از طریق پرینتر کشیده می شود که البته ممکن است خطاهای مکانیکی رخ دهد. هنگامی که پرینتر کاغذ را بر نمی دارد یا در جایی گیر می کند، به آن گیر کردن کاغذ می گویند . این می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که خوشبختانه رفع اکثر آنها آسان است.

تعمیرات پرینتر

غلطک های معیوب یا فرسوده

اگر پرینتر شما چند سال از عمر آن گذشته است یا به سادگی زیاد استفاده می شود. ممکن است غلتک های کوچکی که در همه جا برای حمل کاغذ استفاده می شود فرسوده یا کثیف شده باشند. اغلب می توانید بدون نیاز به جداسازی پرینتر به غلتک های بیرونی برسید. اگر کثیف به نظر می رسند، به آرامی آنها را با کمی الکل و یک پارچه بدون پرز تمیز کنید.

چاپ کم رنگ یا معیوب

نرم افزار و مکانیک کار خود را انجام می دهند، اما آنچه در پایان از پرینتر بیرون می آید هنوز بی فایده است. بسته به هدف، چاپی که خیلی کم رنگ است، گاهی قابل تحمل است، اما  زمانی که چاپ واقعاً معیوب است، معمولاً فقط می توانید کاغذ را دور بیندازید یا آن را با کاغذ ضایعاتی قرار دهید.

تعمیرات پرینتر

تعمیرات پرینترحرفه ای

اگر هیچ کمکی نکرد، یا نقص واقعاً پیچیده‌تر است، البته هنوز این گزینه وجود دارد که پرینتر(های) خود را به صورت حرفه‌ای تعمیر کنید. اگرچه محدودیت های کمی در مورد آنچه که می توان به طور کلی تعمیر کرد وجود دارد، مشکل در اینجا بیشتر مالی است. تعمیرات حرفه ای می تواند واقعاً گران باشد، بنابراین این نکات را هنگام بررسی یکی از آنها در نظر داشته باشید:

هر چه پرینتر گران‌تر باشد، تعمیر آن ارزشمندتر است، تعمیرات پرینترمی‌تواند در بسیاری از موارد ارزشمند باشد. به خصوص اگر یک دستگاه بسیار گران قیمت یا حتی چندین دستگاه در شرکت دارید. یک خرید جدید معمولاً در مقایسه با تعمیرات پرینتر گران تر است پس همچنان بهترین انتخاب است. همچنین نباید فراموش کرد.  دستگاه‌های جدید در دفتر یا موارد مشابه اغلب شامل کارهای اضافی مانند راه‌اندازی سیستم، عادت کردن به آن، از بین بردن دستگاه‌های قبلی و غیره است.

تخمین: برای اینکه بفهمید آیا تعمیرات پرینتر برای شما ارزش دارد یا خیر، همیشه از خدمات تعمیرات تعمیرباما بخواهید که تخمین بزند. در غیر این صورت اغلب فرصتی ندارید که خودتان قضاوت کنید که آیا ارزشش را دارد یا خیر؟

 

 

امتیازدهی
نوشتهٔ پیشین
روش‌های نگهداری از کارتریج
نوشتهٔ بعدی
تعمیر پرینتر شارپ

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست