تعمیر پرینتر جوهرافشان

تعمیر پرینتر جوهرافشان

چاپگرهای جوهرافشان و دستگاه های چند منظوره اغلب از کار می افتند. برخی از مشکلات را می توان به تنهایی حل کرد، در حالی که برخی دیگر به کمک متخصصان نیاز دارند. نکته اصلی این است که تعمیر پرینتر جوهرافشان مطابق با تمام قوانین انجام می شود. اما حتی بهتر است در هنگام استفاده از تجهیزات چاپ تمام قوانین را رعایت کنید تا احتمال خرابی دستگاه کاهش یابد.

تعمیر پرینتر جوهرافشان کار سختی نیست. باید با مرکز خدمات تماس بگیرید و مشکل خود را بیان کنید. تکنسین های باتجربه بلافاصله راه حلی را به شما پیشنهاد می کنند. می توانید پرینتر را خودتان بیاورید یا تکنسین را به خانه خود دعوت کنید. تکنسین ها دستگاه شما را عیب یابی می کنند. ممکن است فقط به تمیز کردن پیشگیرانه و احتمالاً تعمیر کامل پرینترهای جوهرافشان Epson، Canon، HP نیاز داشته باشید.

تعمیر پرینتر جوهرافشان

ایرادات متداول پرینتر های جوهر افشان

  1. خشک شدن هد دستگاه: اغلب پرینترهای جوهر افشان به دلیل خشک شدن هد چاپ از کار می افتد. این به این دلیل است که شما برای مدت طولانی کارتریج را پر نکرده اید یا دستگاه برای مدت طولانی بیکار بوده است. ممکن است لازم باشد هد چاپ را تمیز کنید. برای جلوگیری از این اتفاق، مهم است که کارتریج ها را به موقع پر کنید و از استفاده نکردن از پرینتر جوهر افشان برای مدت طولانی جلوگیری کنید. تعمیر پرینتر جوهرافشان نیز ممکن است مورد نیاز باشد زیرا عناصر چاپ در نتیجه گرم شدن بیش از حد کار نمی کنند. اگر در نصب کارتریج ناموفق بوده اید، ممکن است به کمک متخصصان نیز نیاز داشته باشید.
  2. از کار افتادن کاغذ کش: یکی از دلایل خرابی پرینتر جوهر افشان می تواند مشکل تغذیه کاغذ باشد. ممکن است دستگاه کاغذ را قبول نکند یا ممکن است گیر کند.. همه اینها نیازمند مداخله به موقع تکنسین ها است. گاهی اوقات لازم است برخی از قطعات چاپگر را تعویض کنید. همچنین بهتر است به تکنسین ها اعتماد کنید.
  3. خرابی پد کاغذ کش: برای تنظیم مجدد پد اغلب با مرکز خدمات تماس گرفته می شود. این به تنظیم مجدد جوهر شمار زائد کمک می کند. هنگامی که چاپگر برای مدت طولانی استفاده می شود، پوشک (که جاذب است) بیش از حد پر از جوهر می شود. ممکن است دستگاه چاپ را متوقف کند و به شما بگوید که برخی از قطعات چاپگر باید تعویض شوند.
  4. تعمیر پرینتر جوهرافشان

هنگام خرید پرینتر به چه نکاتی توجه کنیم؟

متأسفانه، به دلیل قیمت پایین تر پرینتر جوهر افشان نسبت به پرینتر لیزری بسیاری افراد پرینتر جوهر افشان را ترجیح می دهند به هر حال، تعداد زیادی از مردم به سمت تخفیف یا فقط قیمت بسیار ناچیز کالا سوق داده می شوند. اگرچه باید به عواقب چنین پس انداز فکر کنید. هنگام انتخاب جوهر افشان و به طور کلی همه پرینترها، قبل از هر چیز باید به کیفیت، تولید کنندگان و فاکتور کیفیت این محصولات توجه کرد

هد چاپ چیست؟

هد به گونه ای تنظیم می شود که باید به طور پایدار عمل کند، در غیر این صورت جوهر موجود در کارتریج ها خشک می شود و نازل ها را محکم می بندد، به عنوان یک قاعده، منجر به خشک نشدن هد چاپ می شود

دلیل گرفتگی هد چاپ اغلب جوهر بی کیفیت است. به همین دلیل است که بهتر است در مصرف مواد مصرفی مانند جوهر صرفه جویی نکنید. اغلب، پس از نصب یک کارتریج غیر اصلی، نشانگر “Ink out” روشن می شود،  اما این به ان معنا نیست که پرینتر  معیوب است. واقعیت این است که هر سازنده چاپگر به طور متفاوت طرحی را برای اندازه گیری حجم جوهر باقی مانده در کارتریج می نویسد و از آنجایی که نشانگرهای مواد جوهر غیر اصلی از اصلی متمایز است، سنسور شروع به “خطا دادن ” می کند.

تعمیر هد چاپ

مشکل واضح است هد خشک است و قصد چاپ ندارد، برای تعمیر پرینتر جوهر افشان تکنسین های آموزش دیده مرکز خدمات تعمیرباما تعیین می کنند که عیب دستگاه در کجای ان است و چگونه تعمیر بشود. امروزه هدهای متحرک و غیر قابل جابجایی وجود دارد. اولی ها همراه با کارتریج قرار می گیرند و همراه با آن جایگزین می شوند، چنین سیستمی هم در تعمیر و هم در تغییر بسیار مقرون به صرفه تر است. هدهای غیر قابل جابجایی موضوعی کاملاً متفاوت هستند، تعمیر آنها بسیار دشوار است و تغییر آن ارزان نیست.

بیایید با جزئیات بیشتری در مورد تعمیر هد قابل جابجایی صحبت کنیم. اگر هد با کارتریج همراه است، برای پایه می توانید آن را در آب گرم خیس کنید، سپس آن را خشک کنید و سعی کنید آن را در پرینتر احیا کنید. انجام این عملیات با دقت بسیار ضروری است و بهتر است به متخصصان مرکز خدمات اعتماد کنید.

تعمیر پرینتر جوهرافشان

خرابی وسایل الکترونیکی

تقریباً همه پرینترهای جوهر افشان مستعد مشکلات الکترونیکی هستند. این به دلیل این واقعیت است که در شبکه های الکتریکی فعلی که در دفتر یا آپارتمان موجود، در بیشتر موارد، اتصال زمین به اشتباه انجام می شود. در نتیجه، هنگامی که چاپگر روشن می شود، امکان سوزاندن کنترلر USB در رایانه در حال کار وجود دارد. در واقع، به همین دلیل است که استادان مراکز خدمات سرسختانه توصیه می کنند چاپگر خاموش را از پریز به رایانه ای که کار نمی کند وصل کنید و تنها پس از آن آن را به شبکه برق وصل کنید.

چاپگر برگه ای را بر نمی دارد

یکی دیگر از مشکلاتی که اغلب کاربران پرینترهای جوهرافشان با آن مواجه می شوند، عدم تمایل چاپگر به گرفتن یک ورق کاغذ است. این به دلیل کثیف شدن غلتک های تغذیه یا سایش آنها است. در صورت آلودگی غلتک ها باید با مایع مخصوص تمیز شوند. مورد دیگر این است که اگر غلتک ها در اثر گذر زمان فرسوده شده باشند یا لاستیک ترک خورده باشد، فقط تعویض آنها در اینجا کمک می کند. با این حال، ما به شدت توصیه می کنیم از خدمات تعمیر پرینتر از شرکت های تخصصی مانند تعمیرباما استفاده کنید.

امتیازدهی
نوشتهٔ پیشین
تعمیر پرینتر فوجیتسو
نوشتهٔ بعدی
تعمیر دستگاه فتوکپی شارپ با گارانتی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست